Wernisaż Adriana Lewkowicza

Zapraszamy na kolejny wernisaż malarstwa do naszej GOKgalerii

Tak młody autor pisze o sobie:

Nazywam się Adrian Lewkowicz.

Od urodzenia mieszkam w bardzo malowniczym mieście, w Wolsztynie. Od najmłodszych lat uwielbiałem rysować. Moja mama, malarka Ewa Kozłowska odkąd pamiętam inspirowała mnie do tworzenia i wyrażania siebie, ponieważ cale życie robi to co kocha i przekazuje w malarstwie siebie. Od szkoły podstawowej stawiałem drobne kroki, uczestnicząc w rożnych konkursach plastycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Brałem udział przez kilka lat w zajęciach plastycznych organizowanych przez Wolsztyński Dom Kultury oraz w zajęciach ceramicznych organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie.

W 2014 roku po raz pierwszy uczestniczyłem w plenerze malarskim w Wieleniu i pierwszy raz wtedy widziałem jak moja mama, uczestniczka pleneru, maluje w otwartej przestrzeni. Bardzo miło wspominam ten czas i jako 8-latek sam usiadłem przed sztaluga.

W kwietniu 2016 roku miałem swoją pierwszą wspólną wystawę wraz mamą w Domu Kultury w Siedlcu. W 2021 roku wybrano moje prace do zilustrowania publikacji wydanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera, tomiku pt.”Sonety” autorstwa Katarzyny Flieger.

W październiku 2022 roku odbyła się moja pierwsza indywidualna wystawa malarstwa i rysunku w Domu Kultury w Wolsztynie. W grudniu 2022 roku otrzymałem dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w 43- trzecim Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Krzyża.

W marcu tego roku uczestniczyłem również w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Alternatywy 33” w Ostrowie Wielkopolskim oraz w maju w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Od gór po morze” w Pałacu w Siemczynie na Pomorzu Zachodnim.

W kwietniu tego roku zdobyłem II miejsce w I Ogólnopolskim Triennale Malarstwa „Młodzi Romantycy – Romantyzm Dzisiaj” organizowanym przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie.

Jednak rysunek i malarstwo w każdej postaci to nie jedyne moje zamiłowania. Od małego dziecka interesuje się uprawą ciekawych i rzadkich roślin. Mój dom, ogród, a w szczególności pokój wypełniony jest rożnymi ich gatunkami. Odkąd skończyłem 4 lata kocham patrzeć jak wzrastają i obserwować ten proces. W malarstwie i rysunku moją ulubioną tematyką są kwiaty i rośliny. Ich wielobarwność, rozmiary i niesamowite kształty nigdy nie przestaną mnie fascynować.

Obecnie jestem uczniem III klasy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze. Moją mentorką, nauczycielem malarstwa i rysunku jest pani Dorota Komar-Zmyślony. Wspaniała osoba, dzięki której odkrywam wiele nowych technik i uczę się opanować jak najlepiej potrafię warsztat swoich prac. Chciałbym, aby moje obrazy zawsze odzwierciedlały mnie i emocje mi towarzyszące, aby zatrzymywały wzrok obserwatora i pobudzały do refleksji oraz przemyśleń.

Przewiń do góry Skip to content