Koncert jazzowy – Tokłowicz / Kucz/ Kaczmarczyk / Burzyński The Music of Bronisław Kaper

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Tokłowicz / Kucz / Kaczmarczyk / Burzyński Quartet poświęcony pamięci Bronisława Kapera – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku, zdobywcy pierwszej w historii Polski nagrody Oscara, twórcy muzyki do ponad 150 hollywoodzkich produkcji. Pomimo faktu, iż po utwory tego kompozytora sięgali najwybitniejsi przedstawiciele światowej muzyki jazzowej tacy jak Miles Davis, John Coltrane czy Ella Fitzgerald, a wiele melodii skomponowanych przez Kapera na stałe zapisało się w kanonie standardów muzyki jazzowej, to w Polsce nadal jest to nazwisko mało znane i pomijane w środkach masowego przekazu. Artyści, których usłyszymy tego dnia na scenie przybliżą nam sylwetkę Bronisława Kapera prezentując własne aranżacje jego wybranych kompozycji.

Zespół tworzą:

Michał Kaczmarczyk – gitarzysta, kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu.  Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w klasie gitary prowadzonej przez absolwenta Berklee College Of Music w Bostonie – Marka Dyktę.  Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gitary oraz kompozycji poszerzał również w czasie licznych kursów i warsztatów takich jak   „New York Jazz Masters” w 2017 roku, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Goldberg Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack.  W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, koncertując w największych salach koncertowych w Polsce.  Na stałe współpracuje między innymi z Krystyną Prońko, poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra. Gościnnie występował na scenie z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Big Bandem Powiatu Ostrowskiego. Od 2017 roku jest gitarzystą orkiestry festiwalowej Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.  Na swoim koncie ma takie sukcesy jak zdobycie I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015, czy wyróżnienie w konkursie improwizacji jazzowej „Tarnów Jazz Contest 2016”, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Jazz Contest” w ramach Tarnów Jazz Contest 2021 ze swoim zespołem „Michał Kaczmarczyk Trio”, znalezienie się w gronie finalistów konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej w ramach Lotos Jazz Festiwal w 2021. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w Sieci” w 2020 roku. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w roku 2021.

Bartek Kucz – basista, pedagog – absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na co dzień jako basista, aranżer, kierownik muzyczny. Bierze udział w projektach artystycznych z pograniczna wielu stylów takich jak: pop, rnb, funk, jazz, fusion. Współpracował między innymi z Krystyną Prońko, Piotrem Kałużnym, Mariusz Smoliński Trio, Kasią Wilk, Big Stan Band, Michał Kaczmarczyk Trio.

Dawid Tokłowicz –  absolwent Katedry Jazzu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.  Podczas swojej kilkunastoletniej muzycznej drogi doskonalił swoje umiejętności pod okiem wielu saksofonistów (uczył go między innymi: Maciej Kociński, Piotr Baron, Greg Osby, Achille Succi, Miguel Zenon). We wrześniu 2017 roku pobierał lekcje u najlepszych instrumentalistów podczas pobytu w Nowym Jorku. (Lucas Pino, Chad Lefkowitz – Brown, Will Vinson, czy Tivon Pennicott). Jest liderem i współtwórcą takich zespołów jak: Dawid Tokłowicz Quintet; Robin/Tokłowicz International Project; Tokłowicz with Strings  Jest laureatem wielu konkursów muzyki jazzowej i rozrywkowej – między innymi: Grand Prix podczas School&Jazz Festival w Lubaczowie (2018), Główna Nagroda w konkursie zespołów jazzowych Gdyńskiego Sax Clubu (2019), Indywidualna nagroda X RCK pro Jazz (2019), Trzecia nagroda podczas XII Novum Jazz Festival (2019), Główna Nagroda w konkursie online organizowanym przez 2track.pro (2020), Trzecia Nagroda podczas międzynarodowego konkursu organizowanego w Hiszpanii Online Wave Competition (2020). Jest również finalistą Jazzu nad Odrą (2018/2019) RCK pro JAZZ (2018/2019) Blue Note Jazz Competition (2018) , czy Krokus Jazz Festiwal (2020)

Maciej Burzyński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji prof. Krzysztofa Przybyłowicza. Studiował perkusję klasyczną i realizację dźwięku na Folkwang Universität Der Künste w Essen. Rozwijał swoje umiejętności na warsztatach i kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich artystów jak: Dariusz Terefenko, Piotr Wojtasik, Benajmin Drazen, Joshua Abrahms, Newman Taylor, Reggie Moore, Wayne Dockery, Bo Stief.  Jego dorobek artystyczny dopełniają liczne nagrody indywidualne i zespołowe przyznane na festiwalach i konkursach. M.in.: Laureat I nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session, Poznań 2009; Laureat I nagrody za kompozycję „For You” w ramach konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową (2013); Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet na Krokus Jazz Festiwal, Jelenia Góra 2015; Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej, 2016; II miejsce z zespołem Żyny Kolektif na RCK PRO JAZZ Festiwal, Kołobrzeg 2016; II miejsce z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio na Międzynarodowym Konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival, Jelenia Góra 2017.  Angażuje się w edukację prowadząc zajęcia dydaktyczne z gry na instrumentach perkusyjnych oraz zestawie perkusyjnym w ramach Lwóweckiej Orkiestry Dętej, warsztatów muzycznych oraz indywidualnych zajęć. Zajmuje się realizacją i produkcją nagrań muzycznych w własnym studio oraz nagłośnieniem i rejestracją wydarzeń kulturalnych. Koncertuje i nagrywa z wieloma artystami polskiej estrady m.in.: Krystyna Prońko, Katarzyna Skrzynecka, Haarpagans feat. The Blu Mantic, Global Schwung Quintet, Przemek Raminiak Qurtet, Michał Kaczmarczyk Trio, Julia Kopala, Grzegorz Kopala, Jacek Piskorz.

Przewiń do góry Skip to content