TEATR W KINIE „Zakład Karny – o stówę”/ 30 kwietnia – wtorek , godz. 18:00

• Premiera:
    2022. 02. 08
  • Barwny, 54 min

Spektakl zrealizowano w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą „Teatroteka”.

Przewrotna groteska o zakładzie karnym, który staje się azylem wolności. Bohater odwiedzający w więzieniu swego brata, stopniowo odkrywa tajemnicę tego dziwnego miejsca. Okazuje się, że przebywający tam skazani, to ludzie, którzy dobrowolnie wybrali pobyt w odosobnieniu. Obowiązujący regulamin i organizowane zajęcia resocjalizacyjne, dają im poczucie sensu i porządku, których na próżno szukać w rzeczywistości poza murami. Zaś izolacja od trudów życia codziennego z jego aspektami ekonomicznymi i politycznymi pozwala odzyskać wewnętrzny spokój i poczucie wolności. Czy jednak ta utopijna wizja zaprogramowanej i narzuconej „wolności” nie staje się w rzeczywistości jeszcze jedną formą społecznego ucisku? Sztuka zdobyła III Nagrodę w zamkniętym konkursie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla Teatroteki.

Data: 30 kwiecień 2024

Godzina rozpoczęcia: 18:00